KARADENİZ VE BATUM TURU Rize  ÇAMLIHEMŞİN

7 GECE 7 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMALI(1 gece Ayder yayla konaklamalı)

3 Farklı Tarih; 29 Haziran- 27 Temmuz- 24 Ağustos

1.GÜN :GECE YOLCULUĞUMUZ BAŞLAR.

2.GÜN:AMASYA – SAMSUN -ORDU Sabah vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında, Amasya ya ulaşıyoruz. İlk olarak FERHAT ile ŞİRİN i ve Ferhat ın Şirin i almak için açtığı su kanallarını fotoğraflayıp aracımızla şehir merkezine geliyoruz.Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya da, ARKEOLOJİ-ETNOGRAFYA ve MUMYA MÜZESİNİ (müze kartımızı) kullanarak rehberimiz eşliğinde gezeriz. Daha sonra, yürüyerek II. BEYAZID KÜLLİYESİ ni panoramik görüp Amasyayı ortadan ikiye bölen YEŞİLIRMAK kıyısına ulaştıktan sonra antik çağın coğrafyacısı olan STRABON Heykeli ile ŞEHZADELER ve SULTANLAR Heykellerini görürüz. Amasya Kalesi ni ve Kral Mezarları nı panoramik olarak gördükten sonra, HAZERANLAR KONAĞI na gelerek burayı ziyaret ediyoruz. Yeşilırmak boyunca önce SELFİCİ SULTAN ile selfimizi çektikten sonra, Osmanlı Dönemi nden kalma SAAT KULESİ ni panoramik olarak fotoğraflayıp. Havza üzerinden Karadeniz in başkenti Samsun a ulaşıyoruz. Samsun da(extra) öğlen yemeği olarak meşhur Samsun Pidesi yedikten sonra ATATÜRK ANITI ve kısa bir yürüyüşle GAZİ MÜZESİ ziyaretinde bulunuyoruz. Gazi Müzesi nde; Gazi ve silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve balmumu heykellerini görüp o özel günü ve mistik havayı yaşama fırsatını yakalıyoruz. Yürüyerek TÜTÜN İSKELESİ geliyor ve burada, Gazi ve kurmaylarının Samsun a gelişini sembolize eden heykelleri görüyoruz. Bir sonraki durak, Atatürk ü Samsun a götüren BANDIRMA VAPURU oluyor. (ücretli 2tl ) Geminin içine girip fotoğraflıyoruz, muhteşem şekilde yapılmış balmumu heykelleri ve geminin çeşitli bölümlerini gördükten sonra Samsun Amazon Parkında Büyük Amazon ve Aslan heykeli önünde çekilen fotoğraf sonrası Karadeniz kıyısında geçireceğimiz serbest zaman veriyoruz,rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Yeşil ırmak ve Terme yi Amazon topraklarını geçip fındık ve fındık ürünleri alışverişi yapacağımız mağazaya uğruyoruz. Ordu kentinin sembolü olan 485 m. yükseklikteki Boztepe ye teleferikle çıkıyoruz(ücretli10 tl). Fotoğraf ve kahve molası ardından aracımızla buluşup muhteşem manzarada fotoğraflarımızı çekiyoruz ve yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Giresun a doğru yola çıkıyoruz. sonrası gezimizi tamamlayarak otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Giresun.

3.GÜN :GİRESUN – TRABZON-RİZE Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı Giresun u geçip Tirebolu 42 Çay Fabrikası nı ziyaret ederek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler hediyelik çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında öğle yemeğimizde geleneksel ve meşhur Akçaabat Köfte menü yiyoruz. Yemek sonrası ilk olarak Trabzon Soğuksu Mevkii ne doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi Atatürk Köşkü(ücretli 7 tl) karşılıyor. Ziyaret sonrası telkari, hasır ve kazaziye sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası na giriyoruz. Ardından Trabzon şehir merkezinden de geçerek güzergâhımızı Maçka ya çeviriyoruz. Bu güzel yolculuk bizi önce Maçka ya ardından da Altındere Milli Parkı na ulaşmamızı sağlayacak. Yol boyunca muhteşem manzaralara sahip olan Meryemana Deresi nin görsel zevk-i seyrini yaşıyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde yeşilin her tonunu görme imkânı yakalıyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ ın eteklerine oyularak inşa edilmiş olan 1250 mt. yükseklikteki Sümela Manastırı nı panoramik olarak görüp fotoğraflıyor ve kısa bir manzara ve çay molası veriyoruz. Ardından aracımıza binerek otelimize geliriz.

4.GÜN TRABZON – RİZE – AYDER Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Trabzon Ayasofya Camii ziyareti sonrası, Sürmene de bulunan ve Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesi ne gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Rize ye hareket ederiz. Rizeyi panoramik görüp Fırtına Vadisi ne giriş yapıyoruz.(extra) Çamlıhemşin den bineceğimiz minibüslerle Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü nü görerek Çat Vadisi nin vahşi doğasında yükselen Zir Kale ye gidiyoruz. Bir yeryüzü cenneti olan Palovit Şelalesi ziyareti sonrası Zir Kale nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zir Kale de geçireceğimiz zaman sonrası sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize binerek Çamlıhemşin e geri dönüyoruz. Fırtına Deresi nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. (ekstra) Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kırmızı Benekli Alabalığı nın tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından aracımıza binerek Kaçkar Dağları nın en güzel noktasından birisi olan yaylaların şahı Ayder Yaylası na gelerek keyifli bir yürüyüş ile Gelin Düveni Şelalesi ni görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegron gezileri sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp otelimize geçiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN AYDER – BATUM – ÇAMLIHEMŞİN Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Borçka ya hareket (Extra) bizi ederek orada bekleyen minibüslerle Çoruh Nehri boyunca ilerleyip sonra daglarin zirvesi e doğru orman içinde ve bitki tünelleri sonrasi bir doğa harikası olan Karagöl Gezimizi gerçekleştiriyor ve öğlen yemeği sonrası Hopa ya hareket ederiz. Türkiye ile Gürcistan arasındaki sınır kapısı olan Sarp Sınır Kapısı ndaki ülkeye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan ın güney batı kesiminde yer alan Acara Özerk Bölgesi ne geçiyoruz. Hz İsa nın 12 Havarisi nden Aziz Matthiass ın anıt mezarını barındıran, Roma döneminden kalma Apsaros Gonio Kalesi ni panoramik görerek Batum şehir merkezine doğru ilerliyoruz. Ülkemiz sınırları içinde, Bayburt ta, doğup Batum sınırlarına kadar uzanan ve üstüne kurulan Gonia Köprüsü nü göreceğimiz Çoruh Nehri nin eşliğinde şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Burada sırasıyla Meryem Ana Katedral Kilisesi ni panoramik, Piazza Meydanı nı, Poseidon Anıtı nı, Tiyatro Binası nı, Medea Heykeli ile Altın Postu ve Avrupa Meydanı nı geziyoruz. Avrupa Meydanı nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında sınırı geçerek otele geliriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUMA geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yeni olmalı, yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. DİKKAT: YENİ NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ

6. GÜN. ÇAMLIHEMŞİN - RİZE - UZUNGÖL - TRABZON -FATSA Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Karadeniz in simgesi haline gelen Uzungöl e hareket ediyoruz. Uzun göl de vereceğimiz serbest vakit sonrasında dileyen misafirlerimizle (extra) Demirkapı Kaçkar Yaylası turumuzu gerçekleştiriyoruz. Uzungöl de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. Vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Gezimiz sonrasında Uzungöl deki serbest vakit sonrasında, Uzungöl den keyifli bir şekilde ayrılıp aracımıza binerek Fatsaya hareket ediyoruz Trabzonda Yöresel ürünleri alabilecegimiz Lezzet Diyarı alışveriş molası sonrası konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN SAMSUN – SİNOP - KASTAMONU - BULDAN Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ederiz. Samsun Güzergahı takip ederek. Büyük İskender e Gölge etme başka ihsan istemem diyen Diyojen in doğduğu Batı Karadeniz in incisi ve liman kenti Sinop a ulaşıyoruz. Sinop Limanı nda Meşhur Sinop Mantısı nı yedikten sonra, Sinop Kalesi ve tarihi cezaevinde ( Müze Kart )Sabahattin Ali yi anıp, ünlü filozof Diyojen le birlikte elimizde fener Adam arayıp, Gemi Maketi Yapım Atölye ve mağazalarını gezdikten sonra aracımıza binerek Osmanlı İmparatorluğunun en önemli Sancağı olan ve Kurtuluş Savaşında emektar kent Kastamonu ya ulaşıyoruz. Bu güzel şehrimizde Şerife Bacı Anıtını görüp fotoğrafladıktan ve meşhur kesme helvanın tadına baktıktan sonra Muğlaya dönüş yolculuğuna geçeriz..

‼️Ücrete Dahil Olan Hizmetler‼️

-Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

-Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 5 Akşam Yemeği

-Lüks Araçlar ile Ulaşım

-Milli Park Giriş Ücretleri

-Batum Turu

-Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

-Gezginevi Otobüsü İçerisindeki İkramlar

-Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

-1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.

‼️Ücrete Dahil Olmayanlar‼️:

- Otel Dışında Alınan Tüm Öğün Yemekler.

- Giriş Ücretleri

- İçecekler

- Yaylara Çıkış Minibüs Ücretleri.

- Yurtdışı Çıkış Harcı

TUR ÜCRETİ: 1449TL (iki kişilik odada kişi başı ücrettir) *Tek kişi konaklamalı 1850 tl *3-6 yaş 750 tl( 2 yetişkin yanında) *6-10 yaşa kadar 1050 tl(2 yetişkin yanında).

Not: Tur esnasında hava ve Yol durumuna göre rehberimiz programda değişiklik yapma hakkıma sahiptir. Kesinlikle ön koltuk garantisi verilmez ve ayrıca tur boyunca her gün oturma planı değişimi yapılacaktır.

  • Tur Süresi : Haftalık
  • Başlangıç Tarihi : 29-06-2019
  • Bitiş Tarihi : 05-07-2019
  • Yetişkin Fiyatı : 1449 TL
  • Çocuk Fiyatı : 724.5 TL
  • Bebek Fiyatı : 0 TL

Tur Konumu

YURTDIŞI
Büyük Balkan Turu
465 € HAFTALIK
DETAYLAR
YURTDIŞI Trabzon
YURTDIŞI
YURTDIŞI Rize

GİRİŞ YAP

Üye Ol