Gap turu Mardin  MİDYAT

Tur programı :

1.Gün: Akhisardan akşam saatlerinde hareket ediyoruz. Uygun molaların ardından Adana ya ulaşıyoruz.
2.Gün: Sabah saatlerinde POZANTI da kahvaltımızı yapıp (ekstra).tur programımıza başlıyoruz. GÜLEK BOĞAZI ndan geçerek, TOROS DAĞLARI nı aşıyoruz. Böylelikle, TEKİR YAYLALARI nı panoramik olarak görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında bereketli topraklar olan SEYHAN ile CEYHAN nehrinin çocuğu diye adlandırılan ÇUKUROVA ya ve onun parlayan yıldızı olan ADANA ya ulaşıyoruz Türkiyenin en büyük cami olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ yü de fotoğrafladıktan sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz BELEN GEÇİDİ nden Büyük İskender in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN u panaromik olarak görüp, rehberimizin bilgilendirmelerini dinleyip ÇAN - EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent olan ANTAKYA ya ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler; ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini görüp, eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Sonrasında, HABİBİ NECCAR CAMİİ ni görüp, Defne nin gözyaşları şeklinde anılan, HARBİYE ŞELALELERİ nde ruhumuzu dinlendiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
3. Gün: GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - GAZİANTEP ÇARŞILARI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ANTAKYA ya veda ederek, ŞAHİN BEY in şehri GAZİANTEP e ulaşıyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE yi ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri unvanlı Gaziantep te yöresel tatları deneyimleyerek aldıktan sonra, Bey Mahallesine geçiyoruz. Burası Gaziantep sivil mimari örneklerinin bir arada olduğu doğal bir müze gibidir, Gaziantep in geleneksel mimarisinin korunduğu Bey Mahallesindeki ilk durağımız Hasan Süzer Etnografya Müzesi, ardından Atatürk Anı Müzesini ziyaret ediyor ve Çarşılar bölgesine gelerek, ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve - kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç kahvelerimizi içerek, keyifle günümüzü sonlandırıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4. Gün: HALFETİ - GÖBEKLİTEPE - HARRAN - URFA
Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir TEKNE Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz SAVAŞAN KÖYÜ nü gezdikten sonra, tekrar Halfeti ye varıyoruz. Güneydoğu nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz (açık olması halinde). İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Tarihin akışını değiştiren Göbeklitepe gezimizin ardından, peygamberler şehri ŞANLIURFA ya varıyoruz. BALIKLI GÖL - AYN ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM in doğduğu MAĞARA, RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN ve BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra HARRAN a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ ni geziyoruz.ŞANLIURFA Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle SIRA GECESİ ne(ekstra) gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: MARDİN - MİDYAT
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında turumuza Viranşehir-Kızıltepe yolu ile Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN e ulaşıyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ, ARKEOLOJİ MÜZESİ, ZİNCİRİYE MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Buradan MİDYAT a geçiyoruz. Midyat, mimari alanda bölgenin lideri konumunda... Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada adeta bir Orta Çağ kentinde gezdiğini hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin tas ustalarının incelikli becerileri, Midyat a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, Sıla ve Adını Kalbime Yazdım dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi ni geziyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: HASANKEYF - DİCLE NEHRİ - KAHTA - NEMRUT - ADIYAMAN
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, belkide son kez göreceğiniz Hasankeyf gezimizi tamamlayarak, Batman–Siverek güzergâhı üzerinden KAHTA ya ulaşıp minibüslerle (ekstra) NEMRUT a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve Kralların Tahtı olarak adlandırılan NEMRUT yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün: ATATÜRK BARAJI - KAHRAMANMARAŞ - KONYA - AKHİSAR
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, yol güzergahımızda bulunan, ATATÜRK BARAJI nı görerek, rehberimiz tarafından baraj hakkında bilgilendirilip, milli mücadelemizdeki başarılarından dolayı Kahraman unvanıyla anılan kentimiz, KAHRAMANMARAŞ a doğru yola çıkıyoruz. Önce, BAKIRCIAR ÇARŞISI ve SÜTÇÜ İMAM HEYKELİ ni görüyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından, meşhur dövme dondurmayı yedikten sonra, Adana - Pozantı - Konya – Afyon-Akhisar a ulaşıyoruz.

Not: Son hali ile Saatleri ve Rehberinizin irtibat no ları Acente Yönetim Sistemimizden size bilgi aktarılacaktır
TUR ÜCRETİ:
Çift kişilik odada kişi başı :1250TL
Tek kişi (single) katılım :1500 TL
DAHİL OLANLAR
» Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Şehir Turları
» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» 5* 4* Otellerde Y.P. Konaklama (5 Gece Otel Konaklaması)
» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

DAHİL OLMAYANLAR
» İlk gün yolda alınan Kahvaltı
» Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği
» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
» Öğle Yemekleri
» Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
» Halfeti Tekne
» Nemrut Minibüs ücretleri

İLETİŞİM  0 530 4646933 - 4138393
Mehmet EREN

  • Tur Süresi : Haftalık
  • Başlangıç Tarihi : 07-09-2019
  • Bitiş Tarihi : 13-09-2019
  • Yetişkin Fiyatı : 1250 TL
  • Çocuk Fiyatı : 625 TL
  • Bebek Fiyatı : 0 TL

Tur Konumu

TÜRKİYE Muğla
YEŞİL LİKYA
640 TL HAFTALIK
DETAYLAR
TÜRKİYE İzmir
KAYRA BEACH CLUB
100 TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Edirne
TÜRKİYE Çanakkale
KAZDAĞLARI-CUNDA-ASSOS TURU
160 (Kahvaltı Dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE Isparta
SALDA GÖLÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-ISPARTA
175 (Kahvaltı Dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Rize
TÜRKİYE Aydın
KUŞADASI TEKNE ⛵️TURU DÖNÜŞTE ŞİRİNCE GEZİSİ
165 (Tekne giriş ücreti dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Balıkesir
TÜRKİYE İzmir
TÜRKİYE İzmir
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE İstanbul
TÜRKİYE Mardin
Gap turu
1250 TL HAFTALIK
DETAYLAR
TÜRKİYE Antalya
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE Aydın
TÜRKİYE Antalya
TÜRKİYE Muğla
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE İzmir

GİRİŞ YAP

Üye Ol