EDİRNE-ÇANAKKALE-TRUVA-ASSOS TURU Edirne  

Hareket: (5 Eylül) Saat 21.15’de Manisa Kültür Sitesi Pasajı önünden siz değerli misafirlerimizi alıp yolculuğumuza başlıyoruz.
1.GÜN: (6 Eylül) Sabah kahvaltımızı uygun bir yerde alarak turumuza başlıyoruz. Önce 3 ŞEREFELİ CAMİİ,SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRIANAPOLIS’i çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ın 80 yaşında yaptığı SELİMİYE CAMİİ, RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’nı gördükten sonra EDİRNE’de ARASTA ÇARŞISI’nda; Edirne’nin sembolü Deva-i Misk tatlısı,Badem ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı gelin süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne merkezde gezintiler yapıyoruz. Turumuzun devamında II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ni geziyor ve SARAYİÇİ semtine gidiyoruz. Burada ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ, TUNA NEHRİ üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜ, ADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’nı görüyoruz. Daha sonra, suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından KARAAĞAÇ İSTASYONU, LOZAN ANITI’nı gezdikten sonra MERİÇ NEHRİ kıyısında yürüyüşümüzü yapıp çay molası veriyoruz. Ve ardından konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıp akşam yemeği için meşhur Edirne Tava Ciğerini yemek üzere restoranımıza gidiyoruz.
2.GÜN: (7 Eylül) Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Edirne’ye veda edip GELİBOLU YARIMADASI’na varıyor ve 1914 yılında başlayan toplam 253,000 askerimizin şehit ve zayii olduğu ÇANAKKALE SAVAŞI’nın izlerini görme fırsatı bulacağız. Tabyalar,Seyit Onbaşı Anıtı, Kilitbahir Kalesi’ni gördükten sonra Eski hisarlık Burnu üzerinde yer alan, açılan bir proje yarışması sonucunda 37 proje arasından seçilen, Çanakkale Muharebeleri’nde şehit düşen tüm askerlerimizi simgeleyen ve onların anısını yaşatan ÇANAKKALE ŞEHİTLER ABİDESİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından 57. PİYADE ALAYI’nı gezip, ATATÜRK’ün saatinin parçalandığı, ANAFARTALAR ovasını gözetlediği yer olan CONK BAYIRI’nı görüyoruz. Ardından feribotla Çanakkale’ye dönüyoruz. Öncelikle KORDON’da kısa bir yürüyüşün ardından TRUVA ATI’nın önünde fotoğraflarımızı çekip ardından AYNALI ÇARŞI’ya doğru yürüyerek varıyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 
3.GÜN: ( 8 Eylül) Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Homeros’un yazmış olduğu İlyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu TRUVA ören yerine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar hayalimizde canlandırıp, meşhur TRUVA atı önünde ve içinde fotoğraflarımızı çekildikten sonra Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınag’nı görüyoruz. Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Ardında dönüş güzergahında Türkiye’nin en büyük 4. adası olan ve Ayvalık’taki irili ufaklı 22 adanın içinde yerleşim olan tek ada CUNDA ADASI’na uğruyoruz. Burada eski ismi TAKSİYARHİS KİLİSE’si olan RAHMİ KOÇ MÜZESİ’ni panoromik olarak gördükten sonra Cunda’nın sarımsak taşından yapılmış Rum evleri arasında gezip akşam yemeği ve meşhur sakızlı dondurması ile lokmasını tatmanız için serbest zaman veriyoruz. Ardından belirtilen saatte toplanıp Manisa'ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Tura Fiyatına Dahil Olan Hizmetler:
* 2 gece otel konaklaması
* 2 sabah kahvaltısı + 1 akşam yemeği (Meşhur Edirne Tava Ciğeri)
* Ulaşım + Feribot biletleri
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* B.B. Tour Acenta Refakati

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler: 
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Otelde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
* Tüm öğle yemekleri

  • Tur Süresi : Haftalık
  • Başlangıç Tarihi : 05-09-2019
  • Bitiş Tarihi : 08-09-2019
  • Yetişkin Fiyatı : 590 TL
  • Çocuk Fiyatı : 295 TL
  • Bebek Fiyatı : 0 TL

Tur Konumu

TÜRKİYE Muğla
YEŞİL LİKYA
640 TL HAFTALIK
DETAYLAR
TÜRKİYE İzmir
KAYRA BEACH CLUB
100 TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Edirne
TÜRKİYE Çanakkale
KAZDAĞLARI-CUNDA-ASSOS TURU
160 (Kahvaltı Dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE Isparta
SALDA GÖLÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-ISPARTA
175 (Kahvaltı Dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Rize
TÜRKİYE Aydın
KUŞADASI TEKNE ⛵️TURU DÖNÜŞTE ŞİRİNCE GEZİSİ
165 (Tekne giriş ücreti dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Balıkesir
TÜRKİYE İzmir
TÜRKİYE İzmir
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE İstanbul
TÜRKİYE Mardin
Gap turu
1250 TL HAFTALIK
DETAYLAR
TÜRKİYE Antalya
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE Aydın
TÜRKİYE Antalya
TÜRKİYE Muğla
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE İzmir

GİRİŞ YAP

Üye Ol