BÜYÜLEYİCİ GAP TURU (ŞANLIURFA-MARDİN-ADIYAMAN-DİYARBAKIR-GAZİANTEP) Gaziantep  

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 3 Eylül Salı günü saat 18:15’te Manisa Kültür Pasajı önünden alarak konforlu aracımızla Salihli-Uşak-Afyon-Konya-Ereğli, Adana, Osmaniye ve Gaziantep güzergahını takip ederek Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: (4 EYLÜL) Keyifli yolculuk sonrasında “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından burada teknemize binerek Birecik Barajının sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Kara yolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak üretim çiftliğini gördükten sonra Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Hz. Eyyüp'ün "sabır makamını" gördükten sonra öğle yemeği molasını verip sonrasında Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölünü (Anzılha Gölü) ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Gölü gördükten sonra Hüseyniye Çarşıları (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) ve Kapalıçarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evlerinde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Keyifli gezi sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılabilirler (Ekstra). Konaklama otelimizde.

2.GÜN: (5 EYLÜL) Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında ilk durağımız, son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen, tarihi değiştiren ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe olacak. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimiz anlatımları ile gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra eşsiz manzarayı seyrettikten sonra Tarihi İpek Yolu üzerindeki farklı dini inanışları ve tarihi eserleri barındıran Mardin’e ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Deyrulzaferan Manastırını gezip sonrasında Kasımiye Medresesine ulaşacağız. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Manzaranın da keyfini çıkardıktan sonra Eski Şehir Meydanında aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Milattan Önce 4000’lerden başlatarak, onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerin yıllar içerisinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları görüp PTT Binası ve Ulu Camii
gezilerini yapıyor, serbest zaman veriyoruz. Keyifli günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

3.GÜN: (6 EYLÜL) Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Midyat’a ulaşıyoruz. “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevini gezmeye başlıyoruz. Büyüleyici taş işçiliğiyle dikkat çeken üç katlı konağı gezip, konağın terasından bütün Midyat manzarasının tadını çıkarıyoruz. Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanda serbest zaman verip, Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’te ilk durağımız olan, Ilısu Barajının suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanına varıyoruz. Batman merkezi panoramik olarak görüp Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Gezimize 5.700 m uzunluğunda olan Diyarbakır surlarını görerek başlıyoruz. Panoramik olarak otobüsümüz ile Dağ Kapısını (Harput Kapısı), Urfa Kapısını (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısını (Tel Kapı), son olarak da Yeni Kapı (Sat ya da Dicle) kapılarını gördükten sonra Diyarbakır Ulu Camisine varıyoruz. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen ancak, Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulu Camisini gezmeye başlıyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen cami gezimizi tamamladıktan sonra Adıyaman’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacak.

4.GÜN: (7 EYLÜL) Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında minibüslerimize binerek Nemrut Dağına doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve diğer kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terasında bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Kahta'da öğle yemeği molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Gaziantep’e ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

5.GÜN: (8 EYLÜL) Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Arkeoloji Müzesinde yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kentinden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeyi gezdikten sonra Tarihi Bakırcılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler (Tütün Han, Tahmis Kahvesi, Pişirici Kasteli, Kurtuluş Müzesi) gezebilirler. Serbest zaman sonrasında öğle yemeğini alıyor aynı güzergahı takip ederek Manisa'ya hareket ediyoruz. Gezginevi Manisa ile bir başka tur programında görüşmek üzere, zevkli bir yolculuk eşliğinde Manisa'ya varıyoruz.

NOT: ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. ***
GEZİYE DÂHİL OLAN HİZMETLER

4 GECE OTEL KONAKLAMASI
5 SABAH KAHVALTISI
4 AKŞAM YEMEĞİ
KONFORLU ULAŞIM
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
SEYAHAT SİGORTASI
NEMRUT DAĞI TRANSFERİ
HALFETİ TEKNE TURU 
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
GEZGİNEVİ AKHİSAR KALİTE VE GÜVENCESİ

GEZİYE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
YEMEKLERDE VE TEKNELERDE ALINAN İÇECEKLER
EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
SIRA GECESİ
KİŞİSEL HARCAMALAR

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat kıyafet, rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), terlik, şapka, şemsiye veya yağmurluk, hırka
*** Diş macunu ve diş fırçası, kişisel temizlik malzemeleri, kozmetik, şampuan, rutin kullanılan ilaçlar, lens solüsyonları
*** Mini dikiş seti, çakı, not defteri, harita, adres ve telefon defteri
*** Cep telefonu ve şarj aleti, güneş gözlüğü
***Nüfus cüzdanı, ATM banka kartlarınızı yanınıza almayı UNUTMAYINIZ!

  • Tur Süresi : Haftalık
  • Başlangıç Tarihi : 03-09-2019
  • Bitiş Tarihi : 08-09-2019
  • Yetişkin Fiyatı : 1390 TL
  • Çocuk Fiyatı : 695 TL
  • Bebek Fiyatı : 0 TL

Tur Konumu

TÜRKİYE Muğla
YEŞİL LİKYA
640 TL HAFTALIK
DETAYLAR
TÜRKİYE İzmir
KAYRA BEACH CLUB
100 TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Edirne
TÜRKİYE Çanakkale
KAZDAĞLARI-CUNDA-ASSOS TURU
160 (Kahvaltı Dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE Isparta
SALDA GÖLÜ-LAVANTA BAHÇELERİ-ISPARTA
175 (Kahvaltı Dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Rize
TÜRKİYE Aydın
KUŞADASI TEKNE ⛵️TURU DÖNÜŞTE ŞİRİNCE GEZİSİ
165 (Tekne giriş ücreti dâhil) TL GÜNLÜK
DETAYLAR
TÜRKİYE Balıkesir
TÜRKİYE İzmir
TÜRKİYE İzmir
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE İstanbul
TÜRKİYE Mardin
Gap turu
1250 TL HAFTALIK
DETAYLAR
TÜRKİYE Antalya
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE Aydın
TÜRKİYE Antalya
TÜRKİYE Muğla
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE Eskişehir
TÜRKİYE Çanakkale
TÜRKİYE İzmir

GİRİŞ YAP

Üye Ol